Blog

Online dersler nasıl işlenir?

Bir çok özel ders platformunda farklılık gösteren bir kavram bu, yani halk deyimiyle “her yiğidin yoğurt yeyişinin farklıdır”. Biz, bizde online dersler nasıl işlenir? sorusuna tatminkar bir yanıt üretmeye çalışacağız çünkü bir çok aday veli ve öğrencimiz bu konuda haklı olarak bizlere sorular soruyor.

Online dersler veli ve öğrenci ile birlikte kararlaştırılan gün ve saatte işlenir. Dersler Zoom (lisanslı) üzerinden Ipad pro + Apple pencil araçlarıyla işlenir. Öğrencinin ihtiyacına göre dersin işleyişi farklılık gösterebilir. Çözmekte zorlanılan deneme veya soruları çözdürmek isteyen öğrenciler bize dersten önce sisteme yüklememiz, düzenlememiz için soruları / denemeyi pdf veya resim formatlarında yollamalıdır. Sisteme yüklenen döküman ders sırasında ekrana yansıtılıp çözülür. Dersi konu eksiği için talep eden öğrencilerimize ise ders süresi içinde konu anlatımı ve soru çözümü yapıyoruz.

İstikrar, başarının anahtarıdır.

7. ve 8. sınıflar için tüm dersleri ve konuları listeleyip, fasiküller haline getirdik. 60dk’lık online derste rahatlıkla o fasikülümüz bitmektedir. Dersten sonra o fasikül öğrencimize gönderilip, fasikülde öğrencimizin çözüp kendini test etmesi için ayrılan testler ödevlendirilir. Verilen süre içinde öğrencimiz testleri çözüp bize cevapları geri bildirimde bulunur. Bizde kontrol edip hatalarını, eksiklerini kendisine izah ederiz. Öğrencimizin gelişimini yakından takip etmek başlıca görevlerimiz arasındadır.

Çevrimiçi eğitim üzerine

Online eğitim yeni dünyanın olmazsa olmazlarından. Online eğitime hazırlıksız yakalanan eğitim camiası, kaliteli işler çıkaramadığı için online eğitim hakkında olumsuz bir algı oluşmakta. Amatör kaynak seçimleri, yetersiz materyal ve uyumsuz teknolojik araçlar ve teknolojiyle arası hiç iyi olmayan üstelik bu konuda kendini geliştirmekten uzak eğitmenler, çevrimiçi eğitimin kalitesini düşüyor. Bu konuda özellikle MEB’e ciddi işler düşüyor. Kurum içi eğitime çok önem vermeli ve öğretmenleri bulundukları çağa hazırlamalılar. Teknolojiden bi haber öğretmenler bu yeni dünya düzenine adapte olmayacak ve belki de onlarca nesil heba olacaktır. Ayrıca kalabalık online sınıflarda ders dinlemek çok zor. Açık unutulan mikrofonlar oldukça dikkat dağıtıcı. Öğrencinin aklına takılanları, anlaşılmayan şeyleri öğretmene anlık sormaktan çekiniyor olması ise en büyük sorunların başında geliyor. Bunun için anonim bölümler oluşturmalı ve öğrencinin sınıf içinde rencide edilmemesi için sorunun kimden geldiğine odaklanılmaması gereken bir sistem kurulmalıdır.

Çevrimiçi eğitim konusu cidden önemli bir konu. Kaliteli içeriğe ve alanında uzman bir öğretmene ulaşamayacak bir il veya ilçede yaşan biri için hayal iken şimdi bir tık mesafesinde. Zaman esnekliği sunuyor olması ise cabası.

Pandemi süreciyle birlikte hayatımıza giren online (çevrimiçi) sistem hayatımızın bir parçası haline geldi. Bu kaçınılmaz duruma karşı çok uzun zamandır hazırlık yapmaktayız. Uzaktan eğitim , yakından takip şiarıyla Türkiye’nin her yerinde ki öğrencilerimize birebir online özel dersleri ile farklılaştırılmış online eğitim imkanı sunuyoruz. Profesyonel eğitimci kadromuz ve yeni nesil eğitim araçlarımız ile öğrencilerimize kesintisiz destek sunuyoruz

Online Özel Ders: Pratik – Güvenli – Ekonomik

Pandemiyle yaşamaya zorlandığımız şu günlerde ekonominin yanı sıra özellikle eğitim alanında kapanması zor ciddi tahribatlar oluşmaktadır. Öğrenciler okula gidememenin vermiş olduğu ciddi sorunların yanı sıra aktif olamadıklar 35-40 dakikalık kalabalık sanal sınıf derslerinde seslerini / sorularını duyurmakta ciddi problemler yaşamaktalar.

Ulusların sağlığı, zenginliklerinden daha kıymetlidir. (Will Durant)

Lisanssız, amatör online sistemler ile bölüp pörçük dersler işlenmekte ve buradan öğrenciler adına başarı beklenmektedir. Öğrencinin üzerinde ki yük bu sebepten her geçen gün daha da ağırlaşmaktadır.

Bu sorunun yegane çözümü olarak birebir online eğitimi öneriyoruz. Öğrencinin sürekli aktif tutulup anlık geri bildirime tabi tutulduğu bir sistemde soru-cevap başarı için yegane seçenektir. İdeal online ders süresi 60dk’dır. Bu süre öğrencinin dikkatinin dağılmadan istenilenin verilebilmesi için kafidir..

Ön yargıları yıkmak adına ilk dersi ücretsiz veriyoruz.

Online Matematik özel ders

Türkiye’nin her yerinden her seviyede öğrenciye Online Matematik Özel Dersi veriyoruz. Öğrencilerimize pdf kaynaklar, seçme sorular, çalışma kağıtları sağlıyoruz. Onları sınava hazırlık konusunda yeterli seviyeye getirmek için azami gayret içerisindeyiz.

İLK DERSİMİZ ÜCRETSİZDİR…!

Anne ve babaların bu konuda ki kaygılarına saygı duyuyor, öğrenci ile uyum sağlayıp sağlamama, dersten istenilen ölçüde verim alıp alamama gibi seçenekleri düşündüğümüzden ilk dersi ücretsiz olarak veriyoruz. Bizde anne, babayız! Öğrencilerimizin başarılarına ortak olmak adına tüm birikimlerimizi siz değerli öğrencilerimize sunmaktan onur duyarız.

Ders hakkında daha detaylı bilgi ve ücretsiz ilk ders için lütfen iletişime geçiniz.

BİZE ULAŞIN…

Online ders ve yemek tarifi

Başlık ilk etapta iyi ayrı disiplinin aynı cümlede kullanıldığında yarattığı tuhaf duyguyu yaratmış olabilir. Ama bunlar bir takım benzer işler 🙂

Şöyle ki günümüzde bir çok çekirdek aile, geniş ailelerinden farklı ülkelerde, şehirler ve hatta farklı ilçelerde yaşıyor. İş böyleyken anneler, annelerinin yemek tariflerini ya görüntülü arayarak elde ediyor ya da şu meşhur “hanım eli yemek tarifleri” defterlerinden. Daha pratiği ise YouTube’ta uzman şeflerden…

Youtube da alanında uzman şefleri izlerken denileni çoğunlukla anlayabiliyor ve yapabiliyoruz. Tek bir farkla! eş zamanlı değiliz. Yani aklımıza takılan bir şey olduğunda soramıyor, itiraz edemiyor, tartışamıyoruz. İkna edemiyor veya ikna olamıyoruz. Online derste ise bunları da yapabiliyoruz. Yani bir filmde geçen şu repliğe ( Zeki Müren’de bizi görecek mi? )cevap olarak evet hem görecek hem duyacak hem cevap verecek 🙂